Tutaj powinien być opis

UDZIAŁ KLASY II B W PROJEKCJE FUNDACJI UNIWERSYTETU DZIECI

Klasa II b przystąpiła do projektu edukacyjnego zatytułowanego Mali detektywi. Jakie tajemnice kryje świat wokół nas? pod patronatem Uniwersytetu Warszawskiego. Celem przystąpienia do projektu było pobudzenie ciekawości uczniów, zachęcenie ich do uczenia się poprzez poszukiwanie, odkrywanie tajników wiedzy, poznawanie świata oraz rozwijanie własnych zainteresowań, zdolności.

Zajęcia edukacyjne rozpoczęły się od października i zakończyły w marcu. Uczestniczyli w nich wszyscy uczniowie klasy. Prowadzone były w formie zabaw, których tematy połączone zostały motywem detektywistycznym. Na każdej lekcji przedstawiona była  uczniom zagadka, którą „mali detektywi” starali się rozwiązać. Dotyczyły one różnych dziedzin nauki: matematyki, przyrody, sztuki. W ramach zajęć dzieci uczyły się współpracy, trenowały umiejętność myślenia, w tym krytycznego. Rozwijały koncentrację uwagi oraz umiejętność radzenia sobie              z emocjami.

Dla moich podopiecznych były to niezwykle atrakcyjne zajęcia.                                 Zawsze z niecierpliwością oczekiwali na kolejne. Niecodzienną nagrodą dla uczniów będzie również udział w  zajęciach zorganizowanych na terenie  Uniwersytetu Warszawskiego, na które już nie możemy się doczekać.

Lidia Popłońska