Tutaj powinien być opis

Pierwszaki w Warszawie

Do Warszawy wyjechaliśmy 22 maja br. Pierwszym miejscem, które odwiedziliśmy w stolicy było Centrum Nauki Kopernik. W obiekcie tym podejmowaliśmy działania wymagające od nas kreatywnego myślenia, wyciągania wniosków z popełnianych błędów i podejmowania wspólnych czynności doprowadzających do ich rozwiązania. Takim zadaniem między innymi było konstruowanie z odpadów wtórnych pojazdów , które następnie testowane były w tunelu aerodynamicznym.
Obserwowaliśmy i badaliśmy ruch powietrza. Poznaliśmy także budowę szkieletu człowieka i jego pracę podczas wysiłku oraz różne narządy niezbędne nam do życia. Porównywaliśmy części naszego organizmu pod względem temperatury. Mogliśmy sprawdzić się pod kątem szybkości, spostrzegawczości, reagowania na sygnały świetlne, graficzne. Bawiliśmy się w archeologów. Sprawdziliśmy, jak nasz mózg interpretuje obraz, gdy zastosujemy ruch, kontrast, cienie i kolory.
Następnie udaliśmy się na Stadion Narodowy, gdzie mogliśmy przez chwilę poczuć się jak piłkarze narodowej drużyny. Zwiedziliśmy tam pomieszczenia przeznaczone dla zawodników i Vip- ów.
Miłym dla nas doświadczeniem był pobyt w Manufakturze Czekolady, gdzie poznaliśmy proces powstawania tego przysmaku od momentu założenia plantacji kakao, jego uprawy, aż do otrzymania produktu finalnego . Po prezentacji, degustowaliśmy ziarna kakao, piliśmy gorącą czekoladę. Tutaj też każdy z nas mógł skomponować własną tabliczkę, która stała się pięknym i smacznym prezentem dla najbliższych.

Lidia Popłońska