Tutaj powinien być opis

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

W dniu 19.czerwca 2019 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Było to święto głownie klas 8 szkoły podstawowej oraz dwóch ostatnich już klas 3 gimnazjum.

Część artystyczna została przygotowana wg scenariusza uczniów klas 3 gimnazjum oraz 8 SP pod czujnym okiem wychowawców: pani Joanny Skonecznej (kl. 8a), pani Katarzyny Babiarskiej (kl. 8b), pana Adama Koślińskiego (kl. 3a), pani Małgorzaty Stawińskiej (kl. 3b).
Przedstawienie było utrzymane w atmosferze luźnego talk show, z humorem oraz nutą nostalgii i mądrością w nawiązaniu do bohaterów literackich.
Były łzy wzruszenia, gdy młodzież wdzięczna za wychowanie i opiekę dziękowała swoim rodzicom oraz nauczycielom za trud kształcenia i wychowania. Były kwiaty, piosenki śpiewanie przez uczniów, zaśpiewała Asia Czochra piosenkę w języku angielskim, Marcel zagrał na gitarze piosenkę Metallici, a Klara melodię na fortepianie. Uroczystość na wysokim poziomie bardzo się podobała.

Na zakończenie pożegnaliśmy Dyrektora naszej szkoły pana Radosława Kubickiego, który od przyszłego roku szkolnego 2019/2020 będzie nauczał języka angielskiego w naszej szkole. Serdecznie dziękujemy Panie Dyrektorze za wszystkie lata nadzoru dyrektorskiego w Zespole Szkół w Rogowie. Pani Małgorzata Gawrońska podziękowała panu Dyrektorowi, między innymi słowami Franklina Delano Roosevelta: "Ludzie pracujący razem jako jedna grupa potrafią dokonać rzeczy, których osiągnięcie nie śniło się nikomu z osobna." Pan Kubicki dokonał rzeczy niezwykłych, dbając o rozwój placówki i nauczycieli, którzy jak najlepiej przygotowywali uczniów do egzaminów (tegoroczne wyniki egzaminów wypadły powyżej średniej krajowej), a także realizowali programy unijne oraz organizowali imprezy, heapeningi, przedstawienia, kółka zainteresowań, pikniki tematyczne (które rozwinęły się pod kierownictwem pana Kubickiego) i projekty. Dziękujemy! Życzymy wszystkim udanych wakacji i do zobaczenia we wrześniu!

Anna Fijałkowska