Tutaj powinien być opis

Toruń - miasto Mikołaja Kopernika

W piątkowy poranek 14 czerwca 2019r. uczniowie klas drugich wyruszyli w podróż do Torunia. Już w Rogowie spotkaliśmy się z panią przewodnik, która podczas podróży opowiadała ciekawostki i legendy, które wyjaśniały pochodzenie nazwy tego miasta.
Następnie udaliśmy się na spacer po starym mieście, podczas którego pani przewodnik przytaczała ciekawe opowieści dotyczące spotkanych zabytków. Nie mogło zabraknąć wspólnego zdjęcia pod kamienicą, w której mieszkał Mikołaj Kopernik oraz czasu na zakup pamiątek.
Następnie w Domu Legend Toruńskich w przystępny i humorystyczny sposób poznaliśmy najsłynniejsze legendy tego miasta. Zajęcia urozmaicał fakt, że prowadzący porozumiewali się z nami gwarą charakterystyczną dla ziemi chełmińskiej. Kolejnym punktem wycieczki były warsztaty w Muzeum Toruńskiego Piernika, podczas których uczniowie samodzielnie wytwarzali pierniki z przygotowanego wcześniej ciasta, wałkując je i umieszczając w drewnianych formach. Największą atrakcją przywołującą wspomnienia okazał się piękny rejs statkiem po Wiśle, podczas którego można było podziwiać zabytki Starego Miasta.
Z uśmiechami rysującymi się na zmęczonych twarzach powróciliśmy do Rogowa.
Małgorzata Sokołowska-Małek