Tutaj powinien być opis

Hobbit czyli tam i z powrotem

Znawca twórczości Tolkiena - wyłoniony!
A więc już wszystko wiadomo! Konkurs czytelniczy "śladami Bilba Bagginsa" rozstrzygnięty! Nastąpiło to 8 stycznia 2013 roku.

Największym znawcą powieści J.R.R.Tolkiena okazał się Wojtek Wroński z klasy 4, 2. miejsce wywalczył po ciężkim boju Adam Jędrzejczak z klasy 6b, na miejcu 3. uplasowała się Kasia Barańczyk z klasy 1a gimnazjum.

Skład zwycięskiej trójki wiele mówi o specyfice konkursu: lepiej wypadli uczniowie szkoły podstawowej, a niektórzy, na przykład Jurek i Staś Podogroccy, Julka i Michał Skolimowscy i Marcel Ławniczak zaimponowali komisji i publiczności olbrzymią wiedzą. Trzeba dodać, że Marcel jest dopiero uczniem trzeciej klasy! Oczywiście byli także dobrze przygotowani gimnazjaliści: Wiktoria Klusek i Patrycja Krawczyk z 1a, Agata Markowska, Kasia Rogulska z klasy 1b, a niektórym po prostu zabrakło szczęścia.

Tak więc za nami konkurs, do którego pytania przygotował pan dyrektor Radosław Kubicki, wielki admirator twórczości Tolkiena, a przed nami przyjemny moment uhonorowania zwycięzców na szkolnym apelu. Laureat 1. miejsca już część nagrody odebrał - zobaczył "Hobbita" P.Jacksona bez konieczności płacenia za bilet.
Tym razem w eliminacjach wzięło udział 36 uczniów. W przyszłości mamy nadzieję na lepszy wynik.
Tekst: Barbara Kubicka