Tutaj powinien być opis

Od rysika do kredki w fabryce ołówków. Samochody z duszą

19 kwietnia br. klasy młodsze Ia z wychowawcą p. Elżbietą Dziąg i IIIa z p. Lidią Popłońską wyjechały do Fabryki Ołówków w Pruszkowie. Wizytę rozpoczęliśmy od obejrzenia prezentacji, którą poprowadził p. dyrektor Michał Skolimowski, przybliżając historię zakładu. Potem poznaliśmy technologię powstawania kredek, ołówków, obserwowaliśmy pracę ludzi, działanie wyspecjalizowanych maszyn. Wszyscy z uwagą słuchali przewodnika i zadawali pytania. W chwili wytchnienia dzieci wykonały barwne ilustracje przedstawiające swoje wyobrażenie o fabryce. Na zakończenie wizyty każde dziecko otrzymało przygotowany przez firmę pakiet przyborów szkolnych.

Kolejnym punktem programu był pobyt w McDonalds. Stamtąd pojechaliśmy do Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach. Oglądaliśmy zabytkowe pojazdy z lat 20 i 30: amerykańskie kabriolety, przepiękne fordy, a także samochody pancerne, pojazdy terenowe z czasów II wojny światowej. W pamięci pozostanie nam dwukołowy bicykl, pojazd papieski Jana Pawła II, pierwszy produkowany po wojnie w Polsce samochód warszawa, czy auta wykorzystywane w produkcjach filmowych tj. „Czas honoru”, „Awantura o Basię”. Mieliśmy okazję zobaczyć buick premiera Cyrankiewicza i limuzynę Edwarda Gierka.

Składamy serdeczne podziękowanie dyrektorom firmy „St. Majewski Spółka Akcyjna Sp. k.”
p. Michałowi Skolimowskiemu i p. Jarosławowi Ławniczakowi za ciepłe przyjęcie, umożliwienie zwiedzania fabryki, poznania interesującego procesu powstawania kredek i ołówków oraz prezenty.

Tekst: Lidia Popłońska