Dzień bezpiecznego internetu

Uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Rogowie aktywnie zaangażowali się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu, którego hasłem przewodnim w tym roku było: „Serfuję - Respektuję". Podczas tegorocznych obchodów DBI staraliśmy się zwrócić uwagę na to, że każdy internauta ma prawo wykorzystywać potencjał sieci do samorealizacji, zdobywania informacji, nauki czy zabawy – ponosi jednak odpowiedzialność za swoje działania w Internecie. Szczególnie uwrażliwialiśmy dzieci na to, że podczas surfowania w sieci, bądź korzystania z innych nowoczesnych technologii powinny pamiętać o szanowaniu innych użytkowników i ich praw.

W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu nasza szkoła przygotowała liczne inicjatywy.

Na zajęciach komputerowych korzystaliśmy z serwisów internetowych sieciaki.pl i Necio.pl. Uczniowie klas II-III wykonali też prace plastyczne tematycznie związane z DBI.Natomiast klasa III b wraz z wychowawczynią p. B. Szlawską przygotowała inscenizację pt. „Od szydełka do komputerka” w której młodzi artyści w świetny sposób wcielili się w swoje role. Również rekwizyty wykorzystane w przedstawieniu, jak i wykonana przez dzieci piosenka „Mój komputer” bardzo podobały się uczniom klas I-III i zaproszonym gościom.

Obejrzenie kreskówek pt. „Owce w Sieci” dla najmłodszych internautów stało się okazją do nauki, a dla dorosłych było rozrywką, ale i przyczynkiem do refleksji.

Na korytarzu szkolnym wystawiono gablotę z zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu, które zostały zobrazowane ilustracjami.

Mamy nadzieję, że uczniowie będą pamiętać o zasadach, które obowiązują użytkowników Internetu (otrzymali wydrukowane netykiety) i dla swojego bezpieczeństwa nie będą ich łamać pod żadnym pozorem.

Tekst: Renata Sobczyk