Tutaj powinien być opis

Najnowsze EKO wieści

Utworzenie pracowni zrealizowane przy udziale środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w ramach konkursu „Moja wymarzona ekopracownia”

Projekt napisany przez nauczycieli Gimnazjum w Rogowie i złożony przez Gminę Rogów do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w formie wniosku o dofinansowanie budowy pracowni fizyko-chemicznej został przyjęty i zaakceptowany. Otrzymaliśmy 40000 zł dotacji na realizację zadania, któremu nadana została nazwa EKsperymentOwnia Gimnazjum w Rogowie. Całkowita jego wartość to 45424zł.

Projekt zakłada zbudowanie wspaniałej, nowoczesnej pracowni przedmiotów przyrodniczych, wyposażonej w stanowiska umożliwiające dokonywanie doświadczeń i eksperymentów przewidzianych podstawą programową fizyki, chemii w gimnazjum, przyrody w szkole podstawowej oraz przeprowadzenie przez nauczycieli Gimnazjum cyklu warsztatów o tematyce ekologicznej dla uczniów obu szkół Zespołu i pozostałych szkół gminnych oraz szkoleń dla mieszkańców gminy. W trakcie „drzwi otwartych” podejmowani przez Szkołę goście będą mieli okazję brać udział w zajęciach ekologicznych, które poprowadzą członkowie koła fizycznego „Fizycy-Magicy” oraz chemicznego „Experyment”.
Jesteśmy już bardzo blisko upragnionego celu…

 www.zainwestujwekologie.pl