Tutaj powinien być opis

Ślubowanie Pierwszoklasistów

7 listopada 2014r. pięćdziesiąt pięcioro uczniów klas pierwszych zostało przyjętych do grona uczniów naszej szkoły. To niewątpliwie wielkie dla nas wszystkich wydarzenie odbyło się na sali gimnastycznej naszej szkoły w obecności rodziców, nauczycieli, starszych kolegów oraz przybyłych gości.

Na scenie pojawili się najmłodsi artyści. Każdy z nich przepięknie zaprezentował swoje możliwości przed licznie zgromadzoną publicznością. Każdy występ nagradzany był gromkimi brawami, bo przecież nasze przygotowania trwały już od samego początku roku szkolnego. Wychowawczynie wdrażały dzieci do pełnienia obowiązków wynikających z roli ucznia i faktu rozpoczęcia nauki w szkole, w międzyczasie przygotowując występ artystyczny.

Pierwszoklasiści wykonali kilka utworów flażoletowych. Z dużym entuzjazmem spotkały się utwory taneczno-wokalne w wykonaniu najmłodszych.
Po części artystycznej przyszedł czas na pasowanie. Tegoroczne miało wyjątkowy charakter. Pan Dyrektor dokonał aktu pasowania za pomocą podarowanego szkole przez Państwo Małgorzatę i Jacka Popińskich szabli- repliki broni z roku 1917.

Następnie najmłodsi ślubowali, powtarzając za Dyrektorem słowa przysięgi. Każdy Pierwszoklasista obiecał wyrosnąć na mądrego człowieka, zgodnie z deklaracją:

Wiem, że w szkole trzeba się uczyć.

A czy będzie łatwo czy trudno,

Czy wesoło, czy też nudno,

Ile zostanie w naszej pamięci,

Zależy tylko od moich chęci,

Tyle ciekawych rzeczy przecież na mnie czeka.

Będę się pilnie uczyć,

Bo chcę wyrosnąć na mądrego człowieka.

Wreszcie przyszedł czas na życzenia i upominki. Nie zabrakło słodkości. Dyrektor polecił pasowanym zjeść ze smakiem cukierki, a wręczone przez p. Dyrektor M. Gawrońską mundurki, nosić z dumą przez lata nauki w naszej szkole.

Na zakończenie uroczystości uczniowie otrzymali dyplomy. Z niecierpliwością oczekują na wspólny wyjazd do kina.