Tutaj powinien być opis

Dzień Otwarty 2015

7 i 13 maja br. zaprosiliśmy do nas maluchy z oddziałów przedszkolnych – przyszłych uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej wraz ze swoimi rodzicami. Zorganizowaliśmy Dzień Otwarty. Wydaje się, że wszystkie zaplanowane przez nasze panie z edukacji wczesnoszkolnej i ich podopiecznych atrakcje wzbudziły zainteresowanie maluchów. Było dużo uciechy, śmiechu, pisków i krzyków – mnóstwo pozytywnych emocji. Według wszelkiego prawdopodobieństwa dzieciaki utwierdziły się w przekonaniu, że nie taka szkoła straszna i nie ma żadnych powodów do obawy…

W trakcie zajęć słowno – muzycznych  zaproponowanych przez pp. Marię Kraniki Agnieszkę Kaźmierczak ze swoimi pierwszakami dzieci  zostały  zaproszone do tajemniczego świata szkoły przez bohatera opowiadania Marii Kownackiej – Plastusia. Zwiedzały plastusiowy piórnik, wzięły udział w grze interaktywnej z wykorzystaniem tablicy multimedialnej, śpiewały piosenki   i wysłuchały mini- koncertu flażoletowego w wykonaniu swoich starszych kolegów.

Udział w zajęciach matematycznych umożliwiła wszystkim gościom klasa IIb wraz ze swoją wychowawczynią – p. Lidią Popłońską. Spotkanie, któremu  patronowało hasło  „Raz, dwa, trzy – licz i Ty” poświęcone zostało matematycznym zagadkom i grom logicznym. Skupiło uwagę zarówno najmłodszych, jak i ich rodziców, którzy aktywnie włączyli się do zabawy.

Klasa IIb włączyła się w organizację Dnia Otwartego dla przyszłych uczniów naszej szkoły. Zaproszeni zostali także rodzice i bliscy przedszkolaków. Podjęliśmy się trudnego zadnia pokazania lekcji „królowej nauk”- matematyki. Spotkanie rozpoczęliśmy od rozwiązywania matematycznych zagadek, które wymagały od uczniów logicznego myślenia, umiejętności postrzegania liczb dwucyfrowych w systemie dziesiątkowym, rozumienia pojęć matematycznych oraz pamięciowego mnożenia i dzielenia do 30. Prawidłowe odpowiedzi pozwalały uczniom na odkrywanie dalszych tajników lekcji  i odgadnięcie głównego hasła zajęć, które brzmiało „Raz, dwa, trzy- licz i Ty”. W zabawie tej wzięli też udział rodzice, którzy sami wymyślali działania, a zadaniem klasy było ocenienie ich poprawności. Następnie poprzez inscenizację ruchową i słowa piosenki „Szła kaczuszka” poprosiliśmy przedszkolaków o wyjaśnienie pojęcia duet.  Jak się okazało wśród małych gości znaleźli się tacy, dla których zadanie to nie było trudne. Na zakończenie uczniowie zagrali w grę „Sumy i różnice liczb w zakresie 100”.

Spotkanie przebiegało w przyjemnej atmosferze i zakończyło się miłym akcentem wręczenia nagród -pamiątkowych znaczków dla przedszkolaków, najaktywniejszych uczniów i gości uczestniczących w zabawie.

Klasa Ia z p.Małgorzata Sokołowską – Małek przy pomocy gimnazjalistów poświęcili czas na eksperymenty naukowe z mlekiem i barwnikami spożywczymi. Pierwszoklasiści i przedszkolaki przeżywali radość i przyjemność odkrywania efektów swoich doświadczeń – „eksplozji kolorów”.

Panie Elżbieta Dziąg i Beata Szlawska z uczniami swoich klas przy wydatnej pomocy rodziców, którzy stworzyli bajeczne stroje, przygotowały barwne widowisko teatralne pt. Rękawiczka, a po nim cieszące się wielkim zainteresowaniem zajęcia składania papieru techniką orgiami, efektem których jest wystawa zgrabnych żabek prezentowana na holu głównym.

Na piętrze szkoły, w królestwie p. Renaty Sobczyk, w pracowni informatycznej, przyszli pierwszoklasiści tworzyli interaktywne historyjki, animacje –  ilustracje w języku programowania Scratch. Każdy z nich miał swojego nauczyciela – starszego kolegę z klasy drugiej lub trzeciej. Pracownia przeżyła prawdziwe oblężenie.