Tutaj powinien być opis

Piknik "Lata dwudzieste, lata trzydzieste"

Z okazji 11 listopada odbył się przygotowany przez uczniów Gimnazjum ostatni już "Piknik" pod hasłem "Lata dwudzieste, lata trzydzieste". W związku z wygaszaniem gimnazjów, miała być to impreza bez wyłonienia zwycięzcy. Wszyscy mieli wygrać i to się udało. Zabawa, śpiew, emocje - jak zawsze towarzyszyły tej imprezie.
Harcerze z ZHR oraz Skauci Europy pełnili honorową wartę przy portrecie patrona szkoły Marszałka Józefa Piłsudskiego, a Delegacja uczniów złożyła kwiaty pod Jego Portretem. Honorowym gościem był prezes Oddziału Łódzkiego Związku Piłsudczyków Ryszard Juśkiewicz.
Spotkanie prowadzili nauczyciele Zespołu Szkół w Rogowie: p. K. Babiarska i p. L. Mozga. Piknik podzielony został na kilka części. Pierwszą stanowił festiwal piosenki legionowej. Następnie uczniowie przedstawiali w formie scenek pararekonstrukcyjnych etapy życia J. Piłsudskiego. Między poszczególnymi scenami pojawiali "gazeciarze" rozdający przygotowane przez zespoły klasowe wydania "Kuriera Rogowskiego".
Emocjonalnym momentem był pokaz tanga oraz mody w stylu lat 20 i 30 XX wieku. Wszystkie tańczące pary zachwyciły publiczność.
Całe spotkanie zostało ubarwione występem absolwentki Gimnazjum Weroniki Koziarskiej.
Jak zawsze nauczyciele wystąpili również w strojach z epoki. Wojskowy mundur p. dyrektora Radosława Kubickiego kontrastował z tajemniczą postacią p. Tamary Strefnel. Niektórzy nauczyciele wybrali swobodniejszy wizerunek... pojawiły się kabaretki, pióra, futra i perły, czyli wszystko w czym kobiety wyglądają wyjątkowo. Każdy odnalazł w modzie międzywojnia coś dla siebie.